8.4 inch 800x600 4:3 M084GNS1 IPS Resisitive Touch Sensor LCD Screen with USB Audio Control 20 pins Board,for DIY Monitor Display
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
05
quantity
Product details
Category
LCD Controller Board:Input Power Adapter: 12Vdc 2A.Come In Standby Model When Not Input SignalStandby Model <1WVideo Input: USBUSB: Support Video Playback, Picture Playback, Text Playback,Upgrade FirmwareAudio: Speaker Support 8ohm 2W/ 4ohm 2WOSD: Brightness Contrast Auto Language And So OnLanguage: English French German Spanish Italian And So OnBoard Size: 90mm x 51mm x 14mm8.4" M084GNS1 R1 800X600 Resistive Touch LCD ScreenDisplay Mode TN, Normally White, Transmissive Resolution 800(RGB)×600 ,SVGAOutline Size 203 × 142.5×6.2 (H×V×D)mmDisplay Area 170.4 × 127.8 (H×V)mmBrightness 350 cd/m² (Typ.)Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM) Viewing Angle 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) [Left / Right / Up / Down]Interface Parallel RGB (1 ch, 8-bit) , 20 pins , FPCBacklight WLEDInput Voltage 3.3V (Typ.)Packing list:1× 8.4" 800X600 Resistive Touch LCD Monitor With USB LCD Controller Board